Case study Notino Partner

Nafotit 2 tisíce salonů za 5 měsíců?
Žádný problém.

Představení subjektů

V produkčním studiu Fotograf Česko se specializujeme na poskytování špičkových fotografických a video řešení pro různorodé klienty. Máme síť kvalifikovaných fotografů po celé republice. Umíme zajistit komplexní audiovizuální služby pro střední a velké společnosti z oblasti průmyslu, stavebnictví, automobilového průmyslu, obchodních řetězců, státní správy, z oblasti módy či kosmetiky.

Za značkou stojí 30letá zkušenost Mariana Beneše a Marka Štima.

Notino je největší internetový obchod s parfémy a kosmetikou v Evropě. Jeho cesta začala v České republice v roce 2004. Firma se rychle začala měnit v jednoho z nejsilnějších hráčů na poli krásy a e-commerce. K dnešnímu dni Notino působí na 27 evropských trzích, kde mj. provozuje 26 prodejen.


Prémiová aplikace Notino Partner je B2B služba pro salony, která obsahuje rezervační systém zdarma, věrnostní program, slevy na nákupy, marketingovou podporu a mnoho dalších výhod.

Zadání

Notino oslovilo Fotograf Česko s požadavkem o nafocení 2 000 beauty salonů rozmístěných po celé republice. Naším úkolem bylo zachytit interiéry i celkový koncept salónů v rekordním čase a v konzistentní kvalitě. Cílem bylo poskytnout firmě Notino fotografie, které jí umožní efektivně prezentovat služby jednotlivých salonů v prémiové aplikaci Notino Partner.

Výzvy

Přišli jsme s unikátním řešením, které v rekordním čase zajistí:

1) Souběžné fotografování více lokalit (ve stejný čas) po celé republice

2) Hladkou a rychlou komunikaci se salony a fotografy

3) Sjednocení fotografického vizuálního stylu salonů

Řešení výzev

Souběžné pokrytí lokalit beauty salonů po celé republice

Výzvu jsme zvládli vyřešit díky naší rozsáhlé síti fotografů, pokrývající celé Česko. Oslovili jsme 43 fotografů působících v daných lokalitách republiky, seznámili je s našimi požadavky a na základě rezervačního kalendáře zajistili organizaci fotografování v salonech. Vypočítali jsme, že pro efektivní využití (času) fotografů, bude v dané lokalitě nezbytné zajistit (každému fotografovi) alespoň 3 až 5 salonů denně.

Hladká a rychlá komunikace s beauty salóny

Pomocí call centra jsme oslovili majitele salonů, kteří měli zájem o nafotografování jejich prostor. Dohodli jsme se s nimi na termínech focení a podle rezervačního kalendáře je propojili s fotografem pro danou lokalitu.

Každý salon navíc obdržel dokument
"Jak se připravit na fotografování", který vysvětloval, jak by měl salon před focením vypadat. Tento dokument zaručil plynulý průběh fotografování bez zbytečných prodlev.

Zajištění konzistentnosti fotek

Eliminace rizik

V každém salonu se fotografové museli přizpůsobit jeho konkrétním podmínkám. Používali jsme širokoúhlé objektivy, abychom zachytili celkovou atmosféru, a v každém snímku zdůraznili hlavní prvky. Také barevná tonalita byla důležitá, takže jsme používali kalibrační tabulku pro správné nastavení.

V postprodukci jsme poté upravili barevný tón a minimalizovali nežádoucí efekty. Pečlivě jsme sledovali vodorovnou a svislou rovnost snímků. Také jsme dbali na to, aby do objektivu nepronikalo přebytečné světlo.

Výsledek naší práce ve fotkách

10 000 fotografií se stalo důležitou součástí prezentací v online katalogu aplikace Notino Partner, kde se s nimi můžete setkat i vy.

Výsledek naší práce v číslech

Výsledek naší práce očima klientů

„S klukama byla vždy skvělá domluva. Dokázali rychle reagovat na naše specifické požadavky a koordinovat několik spolupracujících stran najednou.“
Jarmila Machová - koordinátorka projektu Notino Partner

„Jsem rád, že jsme pro tento projekt oslovili právě Fotograf Česko. O vše se postarali a zároveň nás pravidelně informovali o vývoji zakázky, abychom byli v klidu. S výslednými fotkami jsme také moc spokojeni.“
Kryštof Staněk - vedoucí projektu Notino Partner

„Oceňuju hlavně spolehlivost a schopnost dodržovat stanovené termíny. Celá spolupráce s Fotograf Česko byla skvělá - vždy přesně věděli, co dělat a nedocházelo tak k prodlevám.“
Stanislav Smrž - vedoucí grafického oddělení Notino Partner

Také plánujete komplexní focení a potřebujete partnera, který se o vše postará?

Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci.

JSME AUDIOVIZUÁLNÍ PARTNER PRO VÁŠ BYZNYS, AŤ JSTE KDEKOLIV.